Blog

Deri Bakımı Nasıl Yapılır? – Nelere Dikkat Edilmelidir?

Deri Bakımı Nasıl Yapılır?

Hem Giyim Hem De Dekorasyonda Kullanılan Deri, Pek Çok Alanda Kullanılan Doğal Bir Materyaldir. Doğal Yapısı Nedeniyle Oldukça Dayanıklı Ve Uzun Ömürlü Bir Materyal Olan Deri, Estetik Ve Şık Görünümüyle De Öne Çıkmaktadır. Hem Şık Hem Kaliteli Bir Görünümü Olan Bu Deri Ürünlere Deri Bakımı Yapılarak Kullanım Ömürleri De Uzatılabilir.

Deri Doğal Yapısı Itibari Ile Uzun Ömürlü Bir Materyaldir. Bakım Yapmasanız Bile Deri Ürünler Uzun Sürelerde Kullanılabilir. Ancak Doğru Bir Deri Bakımı Bu Süreyi Daha Da Uzatabilir. Deri Ürünlerinizden Zamanın Getirdiği Yıpranmışlığı Silmek Için Ve Derinin Yumuşaklığını Uzun Sürelerde Korumanız Için Bakım Yapmalısınız.

Deri Ürünlerin Yıpranmaması İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Öncelikle Gerçek Deri Nemli Ve Havasız Ortamlarda Zarar Görebilecek Bir Materyaldir. Bu Nedenle Deri Ürünlerinizi Hava Alacak Şekilde Saklamalısınız.
  • Deri Ürünler Kimyasallardan Etkilenip Zarar Görebilirler. Bu Nedenle Derileri Parfüm, Deodorant, Krem Gibi Kimyasallardan Korumalısınız. Kimyasal Temizleyiciler De Bu Noktada Deri Ürünlerin Temizliği Sırasında Kullanılmamalıdır.
  • Gerçek Deri Güneş Işığından Kolay Etkilenen Yapıdadır. Uzun Süre Güneş Işığına Doğrudan Temas Eden Deri Ürünlerde Renkte Solma Ya Da Güneş Lekeleri Olabilir. Bunun Için Deri Ürünlerinizin Çok Uzun Süre Güneş Altında Kalmamasına Dikkat Etmelisiniz.
  • Deri Giysiler Ve Aksesuarlar Direkt Olarak Su Altında Yıkanmaz. Fazla Su Deride Çatlamalara Yol Açacaktır. Bu Nedenle Deri Yıkanmamalıdır. Deri Ürünlerinizi Silerek Temizleyebilirsiniz. Yağmur Ve Kar Suları Da Deri Ürünlere Zarar Verecektir. Deri Ürünlerinizde Islanma Olduğunda Fazla Suyu Silip Kendiliğinden Kurumaya Bırakabilirsiniz. Fön Makinesi, Kurutma Mankinesi, Kalorifer Gibi Kurutma Araçları Kullanmanıza Gerek Yoktur.

Deri Mont Bakımı Nasıl Yapılır?

Deri, Mont Ve Ceketlerde En Çok Kullanılan Materyallerden Bir Tanesidir. Uzun Süre Kullanım Imkanı Ve Şık Görüntüsüyle Deri Montlar Çoğu Kişinin Ilk Tercihi Olmuştur. Deri Montları Daha Uzun Süre Kullanmak Ve Yapılarını Korumak Için Deri Mont Bakımı Yapılmalıdır.

Öncelikle Deri Montunuz Kirlendiğinde Yıkamamalısınız. Su, Derinin Yapısını Bozabilir. Deri Montunuzu Silerek Temizleyebilirsiniz. Deri Bakımı Sırasında Kimyasal Ürünler Kullanmamak Oldukça Önemlidir. Kimyasal Ürünler Deriye Zarar Verebilir. Bu Nedenler Deri Mont Bakımı Yaparken Kimyasal Temizleyicilerden Uzak Durmak Gerekir. Bakım Yaparken Kullanabileceğiniz Ürünlerden Bir Tanesi De Vazelindir. Vazelin Içerisinde Bulunan Mineraller Ve Yağ Sebebiyle Derinin Yumuşaklığını Korurken Deri Çatlaklarına Da Iyi Gelecektir. Ayrıca Deri Montunuzun Daha Parlak Görünmesini Sağlayacaktır. Deri Montunuzu Nemli Bir Bezle Temizledikten Sonra Kendiliğinden Kurumasını Bekleyebilirsiniz. Temizleme Uygulamalarını Kullanım Sıklığınıza Göre Ayarlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın