Blog

Deri Çanta Bakımı Nasıl Yapılır? Bunları Bilmeden Deri Bakımı Yapmayın

Deri Çanta Bakımı;

Çoğu Üründe Kullanılan Deri, Çantalar Için De Vazgeçilmez Bir Materyaldir. Deri Çantalar Dayanıklı Olmaları Ve Estetik Görünümleri Ile Sıklıkla Tercih Edilmelidir. Çantada Derinin Modası Asla Geçmeyecektir. Deri Ürünlerin Uzun Ömürlü Olduğu Bir Gerçektir.  Ancak Bu Kullanım Ömrünün Daha Da Uzaması Sizin Yaptığınız Bakıma BağlıdırDeri Çanta Bakımı, Çantanızın Kalitesini Uzun Süre Korumasını Sağlayacaktır.

Sizlere Özel Ürettiğimiz Deri Çantaları Inceleyebilirsiniz.

Deri Çantanız Kullanımınıza Bağlı Olarak Zamanla Kirlenip Yıpranacaktır. Gerçek Deri Her Ne Kadar Yüksek Kaliteli Bir Materyal Olsa Da Her Şeyde Olduğu Gibi Zamanın Izlerini Mutlaka Üzerinde Taşıyacaktır. Kullanımınıza Ve Yaptığınız Bakımlara Göre Kullanım Ömrünüz Daha Da Artacaktır. Öncelikle Çantanızı Nasıl Kullanmanız Gerektiğini Bilmelisiniz. Çantanızı Çok Fazla Doldurmamalısınız. Makyaj Ürünleri Gibi Boya Içerikli Ürünlerin Çantanızı Boyamaması Için Dikkatli Olmalısınız. Parfüm Ve Deodorant Gibi Kimyasal Ürünler De Deri Ile Temas Etmesi Sonucunda Çantanızda Kalıcı Hasarlar Bırakabilir. Sonuç Olarak Öncelikle Çantanızı Kullanımınıza Özen Göstermelisiniz Daha Sonra Ise Belirli Zaman Aralıkları Bakım Yapabilirsiniz.

Deri Çanta Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Bakım Yapılırken En Önce Yapılması Gereken Şey Temizliktir. Çantanızı Temizlemek Için Nemli Bir Bez Kullanabilirsiniz. Nemli, Pamuklu Bir Bez Yardımı Ile Deri Çantanızın Üzerindeki Toz Ve Kirleri Temizleyebilirsiniz.
  • Eğer Çanta Üzerinde Lekeler Varsa Pamuklu Bez Sabunlu Su Ile Islatılabilir. Kimyasal Temizleyiciler Bu Noktada Kullanılmamalıdır. Kimyasallar Gerçek Derinin Yapısını Kalıcı Şekilde Bozabilir.
  • Bakım Yaparken Koruyucu Yağlar Kullanarak Çantanızın Kullanım Ömrünü Uzatabilirsiniz. Edineceğiniz Bakım Yağları Ile Çantanızın Yağmurlu Ve Karlı Havalarda Sudan Etkilenmemesini Sağlayacaktır. Su Lekeleri Çantanızın Rengini Etkileyebilir. Bakım Yağları Ayrıca Çantanızın Rengini Ve Canlılığını Uzun Süre Korumasını Sağlayacaktır.
  • Deri Çantalardaki Su Lekelerini Cilalayarak Da Giderebilirsiniz. Deri Çantalardaki Su Lekeleri Için Önce Buhar Ile Temizleme Yapmalısınız. Daha Sonra Çantanızı Kurutup Cilalama Işlemlerine Geçebilirsiniz.
  • Deri Bakımı Için Bakım Yağları Yerine Vazelin De Kullanabilirsiniz. Bakım Yağlarını Gerçek Deri Ürünleri Satan Mağazalardan Bulabilirsiniz. Bulamazsanız Da Vazelin Gibi Yağ Oranı Yüksek Kremlerden Yararlanabilirsiniz. Bu Bakımlar Ayrıca Derinin Çatlamaması Için De Faydalı Olacaktır.

Deri Çanta Nasıl Muhafaza Edilir?

Deri Çanta Bakımı Yapıldıktan Sonra Eğer Çanta Kullanılmayacak Ise Doğru Şekilde Muhafaza Edilerek Kullanılacak Zamana Kadar Saklanmalıdır. Tozsuz Bir Ortamda Muhafaza Edilmelidir.

Deri El Çantası, Deri Laptop Çantası Ve Daha Bir Çok Ürünün Daha Sonra Kullanılmak Üzere Doğru Şekilde Saklanmalıdır. Çantanızı Saklarken Içi Boş Saklamak Yerine Içerisini Kağıt Ve Gazetelerle Doldurarak Saklamak Daha Doğru Olacaktır. Bu Sayede Çantanız Formunu Koruyacaktır. Çantanızı Saklarken Güneş Görmeyen Bir Yerde Saklamanız Gereklidir. Güneş, Derinin Renginin Solmasına Sebep Olabilir. Eğer Çok Uzun Süre Çantanızı Kullanmayacaksanız Ara Sıra Bakım Yapmanız Gerekebilir.

Bir yanıt yazın